Lifestyle - 7/28/2024
Od roku wykorzystujemy w naszych Ośrodkach Rehabilitacji Amicus, Biomicus, Cemicus duże pufy, takie jak Office. Korzystamy z nich w trakcie terapii polisensorycznej, wykorzystujemy do pozycjonowania a także widzimy, jak pacjenci relaksują się w workach MIUKI – wyciszają i odpoczywają. Co więcej, niektórzy pacjenci po użytkowaniu puf w ośrodku chcą kontynuować korzystanie w warunkach domowych.
Podparcie dużej powierzchni ciała umożliwia rozluźnienie gorsetu mięśniowego oraz zmniejszenie bądź zniesienie dolegliwości bólowych nadmiernie przeciążonych struktur. Możliwość „otulenia” pufem pozwala na spozycjonowanie osoby z niepełnosprawnością w najwygodniejszej dla niej pozycji. Pacjent może nie odczuwać tak silnych dolegliwości i skoncentrować się na rehabilitacji.
Styropianowy granulat, którym wypełnione są pufy, zapewnia indywidualne i komfortowe podparcie ciała. Żeby jednak puf faktycznie pomagał w relaksacji, musi być odpowiednio dopasowany. W przypadku pacjentów z deformacjami kręgosłupa czy wymuszoną pozycją miednicy i kończyn dolnych oznacza to fizyczną przymiarkę pufa oraz konsultację z fizjoterapeutą lub lekarzem.
Absolutnie nie. Puf może towarzyszyć im wszędzie, znosząc ograniczenia, jakich doświadczają na co dzień. Odciążenie nadmiernie obciążonych struktur ciała poprzez zmianę pozycji siedzącej, półsiedzącej czy leżącej ułatwia realizację czynności życia codziennego zarówno w mieszkaniu, jak i poza.